З 18 березня до 31 травня 2020 року податківці припиняють проведення перевірок

Юрий
1 0
Read Time1 Minute, 36 Second

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що Законом України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до підрозд. 10
розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 ПКУ.
Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок повинні були розпочатися у період з 18 березня по 31 травня 2020 року та на день набуття чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)» не були розпочаті,
включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному вебсайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову політику, до 30 березня 2020 року.
Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період до 31 травня 2020 року. Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.
На період з 18 березня по 31 травня 2020 року зупиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ.
Крім того, необхідно врахувати, що введення мораторію на проведення перевірок не позбавляє платників податків права подавати відповідно до п. 86.7 ст. 86 ПКУ заперечення до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію, та оскаржувати прийняті за їх результатами податкові повідомлення-рішення.

Головне управління ДПС у Миколаївській області закликає миколаївський бізнес на період карантину продовжувати здійснення своєї господарської діяльності в рамках правового поля, працювати без порушень податкового законодавства.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

Про посилення заходів запобігання поширенню COVID-19. Засідання комісії з питань ТЕБ та НС

тимчасово призупинити роботу продуктових ринків незалежно від форми власності та підпорядкування, у тому числі стихійних у невстановлених місцях