Про африканську чуму свиней

Юрий
0 0
Read Time1 Minute, 54 Second

На привеликий жаль, у нашій країні з кожним днем стає все актуальнішою тема “АЧС”
Рекомендуємо уважно прочитати дану статтю!
В Україні захворювання переважно уражає приватні господарства та невеликі ферми. Основна причина – власники свиней ігнорують прості, проте обов’язкові правила недопущення захворювання.
Щоб ваше господарство не було інфіковане АЧС:
▪Перевзувайтеся і перевдягайтеся, коли заходите у приміщення зі свинями. Вірус не переноситься повітрям: потрапити до тварини він може тільки тоді, коли його туди занесе недбалий власник!
▪Якщо ходите до лісу (збирати гриби чи ягоди), у жодному
разі не заходьте у цьому одязі та взутті до свинарника, адже на ньому може бути вірус АЧС. У лісі вірус шириться через дикого кабана.
▪Перед входом у свинарник покладіть килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте антибактеріальним
засобом (наприклад, добре підійде універсальний засіб для
чищення кухонного посуду, ванн, раковин, кухонних плит,
кахлю, сантехніки тощо). Це добрий спосіб знищити бактерії на взутті.
▪Не пускайте у свинарник сусідів та інших сторонніх людей.
▪Не випускайте свиней із хліва –їх не можна вигулювати.
▪Не утримуйте в одному приміщенні зі свинями інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір.
▪Не годуйте свиней рештками зі свого столу та помиями. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їх упродовж 20 хв. перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати.
▪Щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли, – обов’язково повідомте лікаря ветеринарної медицини. Тільки він зможе підтвердити чи спростувати діагноз АЧС за результатами лабораторних аналізів.
▪Пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу!
Лише дотримання перерахованих правил може вберегти господарство від зараження АЧС. Поки власники свиней не почнуть їх виконувати, захворювання продовжуватиме ширитися Україною.
Для прикладу: в Іспанії з африканською чумою свиней боролися понад 30 років, поки не вдалося впровадити правила біобезпеки. Є й інший варіант – кубинський: щоб
подолати захворювання, знищили
всіх свиней. Це привід для власників замислитися, що краще: не допустити АЧС на власне подвір’я, чи
стати причиною знищення свиней
у всьому селі через недбалість!
Лише краща обізнаність з елементарними заходами біобезпеки, їх дотримання, а також добра проінформованість населення дозволять знизити ризики поширення
цієї хвороби.

Новий Буг ДПСС

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

Серед основних причин спалахів харчових отруєнь, зафіксованих протягом дев’яти місяців 2019 року, – виявлення збудника сальмонельозу

Харчові отруєння – захворювання, які виникають після споживання їжі, забрудненої мікроорганізмами або їхніми токсинами. Найчастіше спалахи харчових отруєнь виникають при проведенні масових заходів, унаслідок недотримання правил особистої гігієни, порушень технології приготування страв та правил їх зберігання. Серед основних причин спалахів харчових отруєнь, зафіксованих протягом дев’яти місяців 2019 року,  –  виявлення […]