Важлива інформація про вимоги до формування виборчих округів у територіальних громадах.

Юрий
0 0
Read Time2 Minute, 1 Second

Фахівці Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe роз’яснюють, якими є правила формування округів у громадах 👉👉📌 Територіальні громади з кількістю виборців до 10 тисяч

🟦 Вибори депутатів сільської, селищної, міської ради проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади.

🟦🔷 Крок 1. Визначити середню орієнтовну кількість багатомандатних округів. Це буде ціла частка від ділення кількісного складу відповідної ради на три.Наприклад, кількість депутатів становить 22 депутати.Отже, у таких громадах середня орієнтовна кількість багатомандатних округів буде 7 (22/3). В такому випадку ТВК може утворити на території громади 6, 7 або 8 багатомандатних округів.

🔷 Крок 2. Визначити орієнтовну середню кількість виборців в окрузі. Виборчі округи повинні включати приблизно однакову кількість виборців у відношенні до депутатських мандатів, які розподіляються у таких виборчих округах.Наприклад, якщо у громаді 9000 виборців, а ТВК утворила 7 округів, то орієнтовна середня кількість виборців в окрузі буде 1285 виборців (9000/7).

🔷 Крок 3. Дотриматись принципів неперервності меж. Крім того, межі багатомандатного виборчого округу не повинні перетинати межі звичайних виборчих дільниць.Наприклад, якщо в межі одного округу необхідно включити декілька населених пунктів, то вони повинні бути сусідніми.

🔷 Крок 5. Дотриматись строків. Округи утворюються відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу, тобто до 6 вересня 2020 року включно.📌

Територіальні громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше

🟦 Вибори у таких громадах проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій.

🔷 Крок 1. Орієнтовна кількість територіальних округів визначається як ціла частка від ділення кількісного складу відповідної ради на 10. Наприклад, загальний склад місцевої ради становить 26 депутатів. Отже, у таких громадах орієнтовна кількість територіальних округів буде 2 (26/10), а враховуючи допустиме відхилення – також 3 і 4 округи.Але 2 округів недостатньо для того, щоб організації партій висунули максимальну допустиму кількість кандидатів, адже в такому разі в єдиному виборчому списку буде лиш 25 кандидатів (2Х12+1), хоча максимально допустимо 26. Тож ТВК може утворити на території громади лише 3 або 4 територіальних округи.

🔷 Крок 2. Дотриматись принципів неперервності меж

🔷 Крок 3. Округи утворюються так само не пізніш як на другий день виборчого процесу – до 6 вересня 2020 року включно.

📌 Вибори головиСистему територіальної організації виборів сільського, селищного, міського голови, згідно зі статтею 200 ВК, складають:

1) єдиний одномандатний сільський, селищний, міський виборчий округ, який охоплює всю територію відповідної сільської, селищної, міської територіальної громади;

2) виборчі дільниці.Рішення про утворення єдиного сільського, селищного, міського виборчого округу не приймається.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

В Баштанському районі з 7 вересня "ЖОВТИЙ" рівень епідемічної небезпеки

Комісія ТЕБ та НС оновила рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в регіонах На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 3 вересня, було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Новий розподіл набуде чинності з 00:00 7 вересня 2020 року. «Жовтий» рівень буде […]