Художники відвідали садибу Торопіних

0 0
Read Time52 Second

Сьогодні учасників всеукраїнського арт-пленеру “Гармонія води, степу та духовності” зустрічали в адміністративному приміщенні регіонального ландшафтного парку “Приінгульський”, де створюєтся еколого-освітній центр.

Cадиба Тропіних – один із найстаріших будинків у Новобужжі. Колишній маєток Олександра Тропіна, представника роду купців та меценатів, збудований на березі річки Інгул, має унікальний сад та старовинний льох, що особливо ваблять туристів.

Історія садиби Тропіних  Маєток Тропіних побудували 1912 року. На території садиби є особняк, площею 461,4 кв. м, приміщення для соління овочів, потужний льох (підвал зі сходами). Поруч парк – колишній сад із вимощеними мармуром та обсадженими кущами троянд доріжками. На околиці саду була купальня.

Через річку Інгул побудований дерев’яний підвісний міст. Особняк Тропіних укрили італійською черепицею початку 20 століття, яка частково збереглася і до сьогодні. Сім’я Тропіних жила тут улітку. На зиму перебиралися до Херсона.

1918 року Олександр Тропін покинув маєток. Вже 1920 року на базі садиби створили радгосп. До 70-тих років 20 століття маєток був у належному стані.

Після перенесення радгоспу до села Софіївки, люди масово почали розкрадати майно, розбирати приміщення на будматеріали.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

З Днем народження, - моя держава!

Казанківщина привітала з святом