Голова Казанківської райдержадміністрації зустрілася з колективом КНП «Казанківська ЦРЛ»

Ирина

Медичні послуги, в рамках програми медичних гарантій, будуть оплачуватися Національною службою здоров’я України за прямими договорами із медзакладами.

0 0
Read Time5 Minute, 41 Second

24 жовтня голова райдержадміністрації О.Жорова ініціювала зустріч з колективом КНП «Казанківська ЦРЛ» для того, щоб почути думку колектику і запевнити, що на сьогодні райдержадміністрацією робиться все можливе для збереження центральної районної лікарні та вирішення спільного з лікарнею питання – забезпечення кваліфікованими кадрами. В зустрічі взяли участь голова районної ради В.Коніщук, заступник голови райдержадміністрації В.Притуленко та в.о. головного лікаря «Казанківська ЦРЛ» О.Момотенко.

О.Жорова проінформувала, що у 2017 році Верховна Рада України прийняла Закон “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” і таким чином дала “зелене світло” реформі фінансової системи медицини. Тоді свій голос за зміни в системі охорони здоров’я і гарантований державою пакет медичних послуг для кожного віддали 240 народних депутатів. В грудні закон підписав Президент України.

Вже з січня 2018 року Міністерство охорони здоров’я розпочало впровадження змін в охороні здоров’я. А саме першого етапу реформи — нового механізму фінансування медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу. Адже сімейні лікарі, терапевти і педіатри є медиками, до яких найперше мають звертатися українці.

Голова райдержадміністрації зазначила, що медичні заклади, які уклали договір з Нацслужбою здоров’я, отримали фінансову свободу та можуть самостійно розпоряджатися своїм бюджетом, вони не обмежені тарифною сіткою чи штатним розписом. Це дозволило головним лікарям переглянути зарплатну політику. У лікарів, які ефективно працюють, заробітна плата зросла до трьох разів. Якщо раніше лікарі «первинки» отримували до 5 тис грн, то вже після перших оплат Служби ефективні заклади змогли підвищити зарплати своїм лікарям до 15 тис грн. Суттєво підвищилися і заробітні плати молодшого медичного персоналу.

Вперше українці змогли вільно обирати лікаря, без прив’язки до місця «прописки». Підписання декларацій про вибір лікаря та забезпечення оплати Нацслужбою здоров’я послуги за кожного пацієнта саме у той медзаклад, де ця послуга надається, стало можливим завдяки електронній системі охорони здоров’я. Це перший крок до переходу на електронний документообіг в українських медзакладах.
Вперше пацієнти отримають чітке розуміння, які безоплатні медичні послуги в рамках програми медичних гарантій їм нададуть. Також діятимуть зрозумілі та прозорі правила отримання медичних послуг за програмою медичних гарантій:

– Екстрена медична допомога. На екстрений випадок завжди приїздить швидка, пацієнт отримує допомогу. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оплачує екстрену медичну допомогу і госпіталізацію, коли вона необхідна. Екстрена допомога надається незалежно від того, чи є у вас декларація з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

– Планова медична допомога. Ключ до отримання планової медичної допомоги — декларація з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром для дітей. Якщо у вас є декларація, це означає, що НСЗУ бачить вас у електронній системі і оплатить необхідні вам медичні послуги, які входять до програми медичних гарантій.

Гроші, які держава платить за пацієнтів різного віку сімейному лікарю у гривнях: діти до 5 років – 1480; 6-17 років – 814; 18-39 – 370; 40-64 – 444; 65+ – 740.

Сімейний лікар надає такі послуги:
– спостерігає за станом здоров’я пацієнтів із допомогою різних досліджень, діагностує та лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани;
– супроводжує пацієнтів із хронічними захворюваннями;
– надає невідкладну допомогу;
– направляє пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги;
– проводить профілактику: вакцинацію, огляди та дослідження пацієнтів з груп ризику;
– консультує.

Сімейний лікар може спостерігати неускладнену вагітність та спостерігати за здоровою дитиною відповідно до вікових особливостей та потреб. А також надавати окремі послуги паліативної допомоги. Наприклад, оцінити ступінь болю, призначити та виписати рецепт на наркотичні засоби, психотропні речовини для лікування больового синдрому.

У рамках первинної медичної допомоги пацієнти гарантовано і безкоштовно можуть отримати:
– Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою
– Глюкоза крові
– Загальний холестерин
– Аналізи сечі
– Загальний аналіз сечі
– Електрокардіограма (ЕКГ) у стані спокою
– Мікроскопія харкотиння
– Швидкі тести на ВІЛ, вагітність, вірусні гепатити, тропоніни.

«Нажаль в нашій лікарні протягом року не відшкодована жодна послуга за проведення досліджень лабораторією ЦРЛ. На сьогоднішній день це питання в стадії вирішення: КНП «Казанківська ЦРЛ» виставила рахунки первинці і кошти за надання лабораторних досліджень повинні бути оплачені до кінця року», – зазначила Ольга Жорова.

Сімейний лікар призначає ліки та виписує рецепти, за якими у тому числі можна отримати препарати за програмою відшкодування вартості ліків, що буде поступово включати все більше і більше захворювань та препаратів, а також оформлювати довідки, лікарняні листки.

Наступний етап медичної реформи розпочявся з другої половини 2019 року з реорганізацією медичних закладів вторинного рівня.

Медичні заклади вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у 2020 році перейдуть на нову модель фінансування та матимуть договір з Національною службою здоров’я.

Медичні послуги, в рамках програми медичних гарантій, будуть оплачуватися Національною службою здоров’я України за прямими договорами із медзакладами.

Очільниця району наголосила, що медичні заклади почнуть працювати за Господарським кодексом України. Це означає, що лікарні більше не працюватимуть як бюджетники, а стануть неприбутковими підприємствами. Зможуть самостійно розпоряджатися своїми коштами, складати фінансовий план, планувати закупівлю обладнання та ремонт, вільно формувати зарплату своїх медичних працівників. Надалі формується конкурентний ринок, який дасть поштовх для розвитку успішних закладів. Сьогодні ще існує декілька важливих завдань, які вже були виконанні для первинної ланки: автономізація всіх медичних закладів, комп’ютеризація та підключення закладів до eHealth.

В.о. головного лікаря КНП «Казанківська ЦРЛ» О.Момотенко проінформувала присутніх про заплановане фінансування закладу на наступний рік, – «Заклади отримуватимуть відшкодування за надані медичні послуги в межах програми медичних гарантій (гарантованого пакету медичних послуг) за договорами з НСЗУ».

«Я розумію, що є тревога в колективі і вона передається на всю громаду. Але для того ми й зібралися сьогодні тут, щоб обговорити з вами ці проблеми і по можливості надати роз’яснення та почути вас», – зазначив В. Коніщук.

Василь Коніщук наголосив, що максимальну кількість медичних послуг населення району має отримувати саме в районній лікарні і самі лікарі мають бути зацікавлені в цьому, оскільки відшкодування коштів з наданої медичної субвенції буде направлятися до закладів, де будуть надаватися ці послуги.

Присутні на зустрічі ставили питання щодо реформи екстренної медицини.

«Це питання обговорювалось разом з КНП «Новобузька ЦРЛ». Викликати медичну допомогу можна безкоштовно та цілодобово через єдиний номер 103, незалежно від місця реєстрації та проживання. Дзвінки приймають диспетчери Центру екстреної допомоги та медицини катастроф – саме вони визначають, якої допомоги потребує пацієнт. За планами МОЗ, диспетчери повинні швидко ухвалювати рішення, а також консультувати присутніх біля хворого чи потерпілого про надання першої допомоги до прибуття бригади екстреної допомоги. Саме тому представники цієї служби проходитимуть перенавчання.

Усі диспетчерські служби планують приєднати до єдиної електронної системи «Централь 103». Таким чином з’явиться можливість автоматично підбирати бригади, які перебувають найближче до потрібної адреси. Отже, нова система зможе скоротити обробку виклику від 3–5 хвилин до однієї», – пояснила Ольга Жорова.

О.Момотенко додала, що згідно цієї реформи планується створення в районі другої бригади з надання екстренної медичної допомоги.

Голова райдержадміністрації зупинилася на питанні щодо реконструкції лікувальних корпусів в центральній районній лікарні, бо відповідно до медичної реформи місцева влада має сприяти створенню комфортних умов для роботи працівників закладу та проходження лікування пацієнтів медичних закладів, власниками яких вона є, допомагати з закупівлею обладнання та оплачувати комунальні послуги.

Зустріч була змістовною і відвертою. Присутній був майже весь колектив центральної районної лікарні, нажаль, в неповному лікарському складі.
Казанківська Районна Державна Адміністрація 

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

Увага! Відзначення 111-річчя Миколаївського футболу.

27 жовтня на центральному міському стадіоні відбудеться урочисте відзначення 111-річчя Миколаївського футболу.