Уряд підтримав законопроєкт, який врегульовує питання реорганізації місцевих органів виконавчої влади та ОМС після утворення нових районів

Юрий
0 0
Read Time1 Minute, 2 Second

На позачерговому засіданні 12 червня Уряд підтримав розроблений Мінрегіоном проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів». Законопроєкт спрямований на врегулювання процесу реорганізації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в Україні у разі утворення та ліквідації районів.

«Після ліквідації районів і створення нових, має пройти реорганізація місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. І ми вже зараз маємо знати, як будуть вирішуватись питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов’язань», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Проєкт закону, зокрема, пропонує врегулювати питання правонаступництва майна, прав та обов’язків районних рад ліквідованих районів, завершення повноважень та правонаступництва органів місцевого самоврядування в разі затвердження територій територіальних громад за рішенням Кабінету Міністрів України. Також пропонує уповноважити Уряд утворювати та ліквідовувати місцеві (районні) державні адміністрації.

Крім того, проєкт Закону визначає особливості державної реєстрації органів місцевого самоврядування в умовах зміни адміністративно-територіального устрою, а також особливості найменування адміністративно-територіальних одиниць.

За оціночними розрахунками, зменшення кількості районних державних адміністрацій та районних рад призведе до зменшення витрат з державного та місцевих бюджетів у 2021 році на понад 5 млрд грн.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

Засідання виконавчого комітету Новобузької міської ради

Чергове засідання виконавчого комітету Новобузької міської ради. Відео.

Вам Може Сподобатися