Міністерство фінансів забезпечило цілий ряд інструментів для фінансування інфраструктури в містах. Багато міст вже ними користуються

Юрий

заступник Міністра фінансів наголосив, що у містах України є достатні фінансові можливості розвивати міський громадський транспорт, як за рахунок бюджетного фінансування, можливості якого істотно зросли в процесі децентралізації, так і завдяки кредитам від міжнародних фінансових організацій

0 0
Read Time2 Minute, 19 Second
Автобус на зупинці станція Новий Буг

Міністерство фінансів забезпечило цілий ряд інструментів для фінансування інфраструктури в містах. Багато міст вже ними користується. На цьому наголосив заступник Міністра фінансів Олександр Кава під час виступу на Форумі «Муніципальна інфраструктура: розвиток і комфорт міст».

Під час свого виступу на панельній дискусії з міжнародних програм розвитку муніципальної інфраструктури Олександр Кава представив учасникам два спільних з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекти: «Міський громадський транспорт України» та «Міський громадський транспорт України ІІ», на реалізацію яких ЄІБ надав по 200 млн євро.

«Кошти по цих проектах вже активно використовуються для придбання нових сучасних трамваїв, тролейбусів, вагонів метрополітену, електробусів, а також для розширення мережі електротранспорту та запуску нових маршрутів в 11 містах України: Києві, Харкові, Львові, Тернополі, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську та Чернігові», – повідомив Олександр Кава.

За його словами, на сьогодні до Луцька вже фактично поставлено 10 тролейбусів, а до кінця року іще планується направити 19; до Харкова поставлено 22 тролейбуси  —  ще планується 27, до Сум поставлено 9 тролейбусів  —  ще планується 10.

Також найближчим часом заплановано здійснити третю вибірку коштів кредиту ЄІБ в обсязі 15,98 млн євро для комунального підприємства «Київпастранс» щодо поставки трамвайних вагонів для міста Києва, —  повідомив заступник Міністра фінансів.

Крім того, за його словами, зараз реалізуються проекти з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у секторі муніципального громадського транспорту в таких містах як: Вінниця, Одеса, Львів, Кременчук, Івано-Франківськ, Маріуполь, Кривий Ріг, Харків, Житомир, Дніпро, Полтава, Миколаїв та Херсон. Зокрема, йдеться про оновлення тролейбусного парку та тролейбусної інфраструктури, модернізацію відповідної інфраструктури (депо), подовження мережі та установки програмного забезпечення тощо.

Окрім того, Олександр Кава розповів учасникам заходу про державну фінансову підтримку для Укрзалізниці. «Цього року для розвитку залізничної галузі передбачені бюджетні призначення загального фонду в обсязі понад 4 млрд грн на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів і модернізацію залізничної інфраструктури. Зокрема, планується розблокувати залізничні пасажирські перевезення з двох обласних центрів — це Черкаси та Житомир, завдяки електрифікації двох залізничних ділянок. Електрифікація залізниці Житомир  — Новоград-Волинський дозволить через Житомир перенаправити 10 наявних пасажирських поїздів. Це забезпечить зв’язок Житомира з 19 обласними центрами України, зокрема з Лисичанськом та Краматорськом. Також в 2021 році заплановано покращення сполучення в київській агломерації, забезпечивши рух поїздів за маршрутом Київ — Васильків. Вже в середині цього року жителі Василькова зможуть їздити до Києва на електропоїздах, які будуть доїжджати навіть швидше ніж за 40 хвилин», – повідомив заступник Міністра фінансів.

Олександр Кава також повідомив про спільні фінансові проекти ЄБРР та ЄІБ щодо будівництва та розширення метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, які вже впроваджуються та найближчим часом ще будуть реалізовуватися.

Підсумовуючи сказане, заступник Міністра фінансів наголосив, що у містах України є достатні фінансові можливості розвивати міський громадський транспорт, як за рахунок бюджетного фінансування, можливості якого істотно зросли в процесі децентралізації, так і завдяки кредитам від міжнародних фінансових організацій.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

ХТО МАЄ ОБСЛУГОВУВАТИ НОВОБУЗЬКІ ГАЗОПРОВОДИ?

У «Миколаївгазі» сподіваються, що місцева влада й громада розуміють усю серйозність ситуації і відповідальність, яку вони несуть за утримання цих газопроводів в справному стані, і прийме правильне рішення для забезпечення власної безпеки та безпеки мешканців Нового Бугу