Заява депутата Юрія Черемиса під час першого засідання міської ради

Юрий

Незгода депутата з порушенням законів міським головою.

0 0
Read Time3 Minute, 22 Second

Вимагаю від міського голови Лагодієнка М.О. не порушувати закони України! Правоохоронним органам вивчити ситуацію.
З виступу на Новобузької першій сесії. Новобузька міська рада

Перед початком свого виступу, хотів би подякувати виборцям, жителям громади, які проголосували за мене та за політичну силу яку я представляю За «Пропозицію», за їх голос на виборах, за їх віру в те що можна змінити владу в місті, зробити роботу влади відкритою, гласною, направленою на роботу заради розвитку громади, створення умов нормального життя її міських та сільських мешканців. Буду з максимальною віддачою працювати над тим, щоб не розчарувати моїх виборців.

Що до гласної роботи ради. В регламенті 7 скликання записано, що гласність ради забезпечується «прямою трансляцією її засідань по телебаченню або в мережі Інтернет, розміщенням її проектів рішень та рішень на офіційному веб-сайті Ради» (Ст4. п2. Регламенту).

Стаття 31 пункт 5. Регламенту каже нам, що «Інформація про місце і час проведення та про планований порядок денний засідань ради доводиться секретарем Ради до відома кожного депутата, а також оприлюднюється через засоби масової інформації або іншим публічним способом, не пізніше як за 10 днів до початку сесії, а проекти рішень надаються кожному депутату не пізніше як за 3 дні до початку сесії, у виняткових випадках – не пізніш як за день до сесії.Що ми бачимо сьогодні. Засідання не забезпечено прямою трансляцією, проєкти рішень не розміщені на сайті міської ради.

Порушення норм регламенту прийнятого радою попереднього скликання.На сьогодні громада, суспільство, депутати завчасно не знали які рішення буде приймати сьогодні Новобузька міська рада., які кандидатури, до яких комісій ми будемо розглядати. Це порушує моє законне право і право громадян на інформацію.

Що каже з цього приводу нам закон.Закон України «Про доступ до публічної інформації» в Статті 15 говорить Розпорядники інформації зобов’язані оприлюднювати проекти рішень органів місцевого самоврядування не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.Тож ж ми зараз є свідками порушення Законів України та регламенту ради Відповідно до Стаття 42 Закону України про місцеве самоврядування «міський голова: забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади.«міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень»

Відповідно до закону України про статус депутата. Стаття 15 Право депутата місцевої ради вимагати усунення порушення законності у разі виявлення порушення прав та законних інтересів громадян або інших порушень законності має право вимагати припинення порушень, а в необхідних випадках звернутися до відповідних місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також до правоохоронних і контролюючих органів та їх керівників з вимогою вжити заходів щодо припинення порушень законності»

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, до яких звернувся депутат, зобов’язані негайно вжити заходів до усунення порушення, а в разі необхідності – до притягнення винних до відповідальності з наступним інформуванням про це депутата місцевої ради.Як депутат Новобузької міської ради я звертаюся до новообраного міського голови з вимогою усунути порушення Конституції України, Законів України та регламенту міської ради негайно.

Пропоную:

1. Створити робочу групу по напрацюванню регламенту Новобузької міської ради, усунути невідповідності Законам України, та прийняти регламент і тільки потім приступити до розгляду проєктів рішень.

2. Зараз завершити засідання міської ради до усунення порушення законодавства та на наступному засіданні продовжити роботу ради без порушень Законів.

Стосовно розгляду кандидатурНа сьогодні регламент сьомого скликання не відповідає діючому законодавству моя пропозиція зняти це питання з розгляду і повернутися до нього після прийняття нового регламенту.В Статті 12. Регламенту 7 скликання сказано Депутатські групи та фракції можуть попередньо обговорювати кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення Радою.

Від фракції Політичної партії «Пропозиція» вимагаю перерви в засіданні на обговорення кандидатур.Стосовно розгляду секретаряСтаття 47. Закону України про місцеве самоврядування говорить нам про те Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань. Тож пропоную повернутися до питання обрання секретаря міської ради після формування комісій, щоб дати змогу комісіям обговорити кандидатуру секретаря.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

П’ятсот викликів, сто з яких «ковідні», щоденно відпрацьовують 89 бригад екстреної медичної допомоги на території Миколаївської області

У боротьбі з пандемією у КНП «Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» задіяно 680 медичних працівників