Створення відділу з питань соціального захисту населення у Вільнозапорізькій ОТГ

Юрий

В ході зустрічі докладно розглянули питання щодо першочергових кроків для створення відділу з питань соціального захисту населення у Вільнозапорізькій ОТГ; алгоритм роботи в ОТГ, де є надавач соціальних послуг; щодо підтримки притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства

0 0
Read Time2 Minute, 12 Second
Створення відділу з питань соціального захисту населення у Вільнозапорізькій ОТГ

Наразі в об’єднаних територіальних громадах розпочато активну роботу у сфері покращення адміністрування соціальних послуг. Як налагодити таку взаємодію та з чого почати, саме про це говорили 19 листопада 2020 року під час робочої зустрічі директорка департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Єльчієва та представники Вільнозапорізької ОТГ.

☝️Оксана Русланівна наголосила, що головним завданням є якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не може бути нижчими, ніж до об’єднання. Жодна з категорій населення, яка потребує соціального захисту, не повинна бути загубленою.

📌Під час засідання розглянули постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання Національної соціальної сервісної служби України» від 26 серпня 2020 р. № 783 в якій йде мова, про те що уряд утворив Національну соціальну сервісну службу України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики і який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей, реорганізувавши Державну соціальну службу шляхом перетворення. Нацсоцслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

📌Були обговорені досягнуті результати у реалізації проєкту та проблемні питання, що виникають у процесі впровадження державної політики в соціальній сфері, організацію виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 14.06.2018 року №890 «Про деякі питання діяльності об’єднаної територіальної громади щодо соціальної підтримки населення та захисту прав дітей».Важливо пам’ятати, що з 1 січня 2021 року всі звернення щодо призначення державних допомог обробляються виключно через органи ОТГ, а з 1 березня 2021 року припиняється паперовий обмін інформацією між ОТГ та районними УСЗН (здійснюватимуться за допомогою ПК «Соціальна громада»), про це йде мова в Постанові КМУ від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги».

📌Постановою КМУ від 03.03.2020 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проєкту «Розвиток соціальних послуг», завданням якого є сприяння розвитку соціальних послуг на рівні об’єднаних територіальних громад з метою забезпечення деінституціалізації та інклюзії осіб, зокрема осіб з інвалідністю, влаштованих до закладів системи інституційного догляду та виховання, і запобігання інституціалізації осіб, які належать до вразливих груп.

📌В ході зустрічі докладно розглянули питання щодо першочергових кроків для створення відділу з питань соціального захисту населення у Вільнозапорізькій ОТГ; алгоритм роботи в ОТГ, де є надавач соціальних послуг; щодо підтримки притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

🔰Соціальний спокій у громаді – одне з найважливіших завдань реформ, спрямованих на покращення життєвого рівня людей.

Об’єднані територіальні громади, які є спроможними, мають брати на себе відповідальність та переймати усі функції управління, в тому числі вирішення питань соціального захисту населення.

Департамент соціального захисту населення Миколаївської ОДА

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

Миколаївські поліцейські продовжують забезпечувати правопорядку під час проведення виборі

Сьогодні, 22 листопада, другий тур голосування на пост міського голови проходить у Миколаєві та у Вознесенському, Новобузькому, Новоодеському та Очаківському районах