Як відзначали День Соборності України в Березнегуватському районі

Ирина

З нагоди 101- річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної республіки в закладах культури району відбулися тематичні масові заходи.

0 0
Read Time1 Minute, 36 Second

22 січня 1919 року відбулася історична подія для українського народу – Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної республіки в єдину Україну, яка увійшла до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.
З нагоди 101- річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної республіки в закладах культури району відбулися тематичні масові заходи. Зокрема в районному будинку культури було проведено урочисті збори та святковий концерт «І обнялися береги одного, вічного народу» за участю керівництва району, представників трудових колективів, громадськості та учнівської молоді. Тематичний концерт відбувся і в Червонопільському сільському клубі.
Не залишилося поза увагою всенародне свято і у бібліотечних закладах.
Історичний екскурс “Україна: тернистий шлях до возз`єднання” – саме таку назву мав захід, що відбувся в центральній районній бібліотеці 21 січня 2020 року. Для 9 класу ЗОШ І-ІІ ст. №2 бібліотека розгорнула історичні факти 100-річної давнини, що передували акту Злуки між УНР та ЗУНР. Розповідь гармонічно доповнив уривок з книги В.Вятровича “(Не) історичні миті. Нариси про минулі сто років”. Також бібліотекар З.Олійник ознайомила користувачів з літературою, що описує події тих буремних років.
Бібліотекарі Березнегуватської районної бібліотеки для дітей, з метою кращого розуміння та пізнання учнями історії нашої держави, підготували та провели Історичний літопис під назвою «Соборність – це єдність і сила України», на якому ознайомили учнів 6 – 7 класів з книжковими виданнями, представленими на книжковій викладці «22 січня – День соборності України» та продемонстрували відеофільм «День в історії. День соборності України».
В Нововолодимирівській бібліотеці-філії 22 січня відбувся захід «Етно-паті в українській хаті», присвячений Дню Соборності України. На «паті» завітала молодь села, яких зустрічали дві господині. Учасники заходу об’єдналися в живий ланцюг з рушниками. Також провели символічне об’ єднання України «Стрінг-арт», який підготувала бібліотекар Козленко О.В. Молодь мала змогу прослідкувати гастрономічну карту України і навіть продегустувати українські страви. А ще присутні завзято відгадували і співали українські пісні, підготовлені керівником колективів сільського клубу Герасименко І.В.

Березнегуватська районна державна адміністрація

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

ЧЕРВОНОБАШТАНСЬКА ЗОШ - СРІБНИЙ ПРИЗЕР ОБЛАСНИХ ФІНАЛЬНИХ ІГОР COOL GAME

Це сенсаційне СРІБЛО від єдиної сільської команди фіналу!