Новації у сфері застосування РРО

Ирина

Закон зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка;

0 0
Read Time1 Minute, 15 Second

Головне управління ДПС у Миколаївській області звертає увагу платників податків на ключові новації Закону України від 20 вересня 2019 року №128 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та Закону України від 20 вересня 2019 року №129 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», а саме: реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не потрібно використовувати спрощенцям І групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства; нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми, призначені для реєстрації РРО. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон.

При цьому, закон зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка; використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року; з жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку I групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО повинні ресторани, кафе, турагенції, готелі. з 1 січня 2021 року використання РРО буде обов’язковим для фізичних осіб платників єдиного податку ІІ, ІІІ, ІV груп незалежно від видів діяльності.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

ФОП - єдиноподатник та Інтернет - магазин

У разі здійснення діяльності через Інтернет - магазин підприємцю слід дотримуватися норм ПКУ, що регулює спрощену систему оподаткування.

Вам Може Сподобатися