В лікарні перебувають шість людей з підозрою на сказ

0 0
Read Time1 Minute, 46 Second

До лікарні Нового Бугу з Софіївської об’єднаної громади поступило шість чоловік з підозрою на Сказ. в селах Щасливцеве, с. Ул’янівка, Софіївка оголошено карантин.
Також карантин подовжено в с.Станційне, Новобузької міської ради

Пам’ятайте! Якщо ви стали об’єктом нападу будь-якої тварини: кішки, собаки, лисиці і т. п., необхідно вжити термінових заходів.  Насамперед потрібно негайно промити місце укусу господарським милом.  Процедура повинна бути тривалою, не менше 10 хвилин і по можливості інтенсивною.  Глибокі рани рекомендується промивати струменем мильної води за допомогою шприца або катетера.

Категорично не рекомендується припікання рани і її ушивання.  Накладення швів показано виключно при великих ранах, для зупинки  кровотечі, що загрожує життю. Після промивання потрібно обробити шкіру навколо рани медичним спиртом або йодом.  І – негайно звернутися  в травмпункт.

Про Сказ від лікаря.

Якщо тварину було вбито, його труп потрібно доставити до вірусологічної лабораторії, де  виявлять присутність вірусу сказу.  Якщо тварину  виловлено, її  слід спостерігати, не вбиваючи – якщо через 10 днів у тварини не з’явилися ознаки сказу, вважається, що тварина не скажена.

Якщо тварина підозрюється на сказ в момент укусу, була хвора на сказ і втекла, або діагноз невідомий,  то  негайно потрібно почати лікування під наглядом лікаря.

При попаданні  слини на слизові оболонки;  будь-які укуси або пошкодження голови, обличчя, шиї, кисті, пальців, верхніх і нижніх кінцівок, геніталій;  при множинних укусах і великих пошкодженнях будь-якої локалізації;  одиночних глибоких укусах і подряпинах  – лікар травматолог призначає лікування по схемі.

Дози і схеми імунізації однакові для дітей і дорослих.  Протипоказань  для проведення екстреної імунізації немає.

Ефективність специфічного лікування знаходиться в прямій залежності від того, наскільки швидко після укусу воно  було розпочато.  Якщо в першу добу, то можна сподіватися на успіх в більшості випадків.

Симптоми сказу можуть проявитися через 10 днів до 3 місяців, в деяких випадках до  одного року.

Якщо у людини вже виникли симптоми сказу, це неминуче призведе до смерті. Введення антирабічного імуноглобуліну при наявності симптомів сказу вже не ефективно. Єдиний метод попередження летального випадку  – це своєчасна вакцинація.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

Зустріч воїна який повернувся з полону!

Зустріч воїна з полону