Спостерігачі ОПОРИ проаналізували дані протоколу Миколаївської міської ТВК про підсумки голосування з виборів депутатів облради у межах виборчого округу №4 та протокол обласної ТВК про результати виборів депутатів облради. У кількості голосів за шістьох кандидатів від місцевого осередку партії «Опозиційна платформа – За життя» виявилась розбіжність.
ОПОРА отримала копію протоколу Миколаївської міської ТВК про підсумки голосування з виборів депутатів облради у межах усього виборчого округу №4. Порівнявши його з раніше отриманим протоколом обласної ТВК про результати виборів депутатів облради, з’ясувалось, що кількість голосів, які за даними протоколу міської ТВК отримали шестеро кандидатів, не співпадають із кількістю голосів, вказаних у протоколі обласної ТВК.
Йдеться про шістьох кандидатів від місцевого осередку партії «Опозиційна платформа – За життя». Так, у протоколі міської ТВК зазначено, що кандидата Анара Ахундова підтримали 866 виборців, а в протоколі обласної ТВК − 906. Кандидатка Тетяна Потапенко, за даними протоколу міської ТВК, набрала 1115 голосів виборців, а за даними обласної ТВК – 869 голосів. У протоколі міської ТВК кандидатка Софія Черкес має 372 голоси, а в протоколі обласної ТВК – 392. За даними протоколу міської ТВК кандидатка Єлизавета Тріщанович набрала 152 голоси виборців, а в протоколі обласної ТВК навпроти її прізвища написано 259 голосів. Відрізняються і результати голосування за кандидата Гранда Арутюнова: у протоколі міської ТВК зазначено, що за нього проголосували 716 виборців, а в протоколі обласної ТВК, що 654. Також за даними протоколу міської ТВК кандидатка Вікторія Шастун отримала 159 голосів, а за даними протоколу обласної ТВК – 300.
Як повідомили ОПОРІ в поліції, факт можливої фальсифікації результатів голосування внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
9 листопада о 16:10 відбулось засідання обласної територіальної виборчої комісії, на якому розглядалась заява кандидатки в депутати обласної ради від «Опозиційної платформи – За життя» Тетяни Потапенко. В ній кандидатка просить переглянути її результати виборів у виборчому окрузі №4 через розбіжність голосів виборців. Комісія розглянула заяву та порекомендувала заявниці звернутись до суду, повідомляє спостерігач ОПОРИ.
У частині 2 статті 158-3 Кримінального кодексу України сказано, щопідробка або незаконне виготовлення виборчої документації, документації референдуму, використання або зберігання незаконно виготовленої чи підробленої виборчої документації, документації референдуму, а так само включення до виборчої документації чи документації референдуму завідомо недостовірних відомостей – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +380634171339
e-mail: [email protected]