Серед ключових чинників ризику щодо можливості скоєння злочинів неповнолітніми брак організованої системи дозвілля

Юрий

Серед ключових чинників ризику щодо можливості скоєння злочинів неповнолітніми можна назвати такі: недостатній рівень правосвідомості та правових знань; брак організованої системи дозвілля; вживання алкогольних та наркотичних речовин; низький рівень правових знань батьків та недостатня увага з їхнього боку до виховання тощо.

0 0
Read Time1 Minute, 16 Second

·Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді.

Профілактика правопорушень неповнолітніх є проблемою як для ювенальної поліції Новобузького відділу поліції так і педагогічних працівників навчальних закладів Новобузького району, бо вона пов’язана з вирішенням певного кола виховних завдань. Тому в цій справі особливе місце має зайняти рання профілактика, яка має розпочинатися вже з дитячого садка й початкових класів школи, коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті.

Одним із напрямів у боротьбі зі злочинністю взагалі та злочинністю неповнолітніх зокрема є профілактична діяльність.Профілактика правопорушень серед неповнолітніх в Україні проводиться зусиллями соціально-психологічних служб, педагогів, співробітників соціальних служб, служб у справах неповнолітніх, працівниками правоохоронних органів.

За допомогою координаційно-методичної ради з правової освіти населення налагоджена співпраці між різними суб’єктами профілактики, у застосуванні переважно групових та масових форм роботи та приділяється неналежна увага до інтерактивних методів (тренінгів, співбесід, індивідуальних занять та ігор), які сприяють кращому засвоєнню інформації дітьми.

Загалом, під профілактикою правопорушень розуміють діяльність державних органів і громадськості, що має системний характер як за комплексом заходів, так і за колом суб’єктів, які її здійснюють, спрямовану на недопущення виникнення, усунення, послаблення або нейтралізацію причин та умов злочинності, окремих її видів та конкретного злочину.

Отже, серед ключових чинників ризику щодо можливості скоєння злочинів неповнолітніми можна назвати такі: недостатній рівень правосвідомості та правових знань; брак організованої системи дозвілля; вживання алкогольних та наркотичних речовин; низький рівень правових знань батьків та недостатня увага з їхнього боку до виховання тощо.

Відповідно до чинників ризику можна визначити напрями профілактики правопорушень.

Александр БузарьЮвенальна превенція Новобузького ВП ГУНП в Миколаївській області

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

На Миколаївщині місцеві організації трьох партій недотримались гендерних вимог

У списках кандидатів у депутати від місцевих осередків партій «Миколаївці», ВО «Батьківщина» та Аграрна партія України, які були подані до Миколаївської районної, Кривоозерської селищної та Миколаївської обласної територіальних виборчих комісій, недотримані гендерні квоти. Дві комісії прийняли позитивне рішення про реєстрацію списків. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.