Різнобарвне, квітуче Приінгулля

Яна Хижняк

Приінгулля багато жовтих яскравих плям – масово квітне звіробій.

0 0
Read Time59 Second

Цього року на схилах Приінгулля багато жовтих яскравих плям – масово квітне звіробій.

Перший ботанічний опис рослини зробив К. Лінней (1707-1778), який виділив цілу родину під назвою звіробійних. Найпоширенішій з них дав наукову родову назву Hypericum, що означає «зростаючий серед вересу» (від грецьк. hypo — «під, серед» і erica — «верес») — перші описані види звіробою були знайдені серед вересових заростей [1].

Звіробій має багато народних та місцевих назв: стокровиця, калмицький чай, зілля свєтоянське, заяча крівця, божа крівця, бождеревок, іванок-провірник, кравник, кривавник, криштальки, кров св. Івана, святоіванське зілля, стокрiвця, прозірник, кровавник, кровник, червона смілка.

Більшість народних повір’їв зводиться до того, що значна домішка цієї трави у суміші з іншими рослинами отруйна для багатьох свійських і диких тварин. Діалектні найменування звіробою виникли ще в сиву давнину, коли людина вперше побачила кров’яно-червону рідину, яка виділяється з рослини при розтиранні її в руках.

Можливо, саме ця особливість і зумовила появу багатьох релігійних назв звіробою, наприклад, божа крівця. Назви смілка, червона смілка виникли за здатністю рослин виділяти при розтиранні приємний смолистий запах.

У т.ч. джерело: М.М.Фещенко http://kulturamovy.univ.kiev.ua/KM/pdfs/Magazine8-17.pdf

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Next Post

Начальник відділу культури та туризму Алла Косталан провела нараду з керівниками сільських закладів культури

Нещодавно, у залі засідань Казанківської селищної ради начальник відділу культури та туризму Алла Косталан провела нараду з керівниками сільських закладів культури.